Leif Bruun, Tlf. 31 64 49 00
Storegårdsvej 48, 7100 Vejle
leifbr@leifbr.dk
www.leifbr.dk


 
   

Forside

Familiedata
               Hovedmenu

    Oversigt

 

Husk, at søge
efter dåbsnavnet!

 

 

 

 

 

 

 

   Genveje:  
  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  A B C D  
  E F G H  
  I J K L  
  M N O P  
  R S T U  
  V W Å    
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Familiemedlemmer

1024 familiemedlemmer er der registreret i stamtræerne. I efterfølgende Oversigt er de vist i alfabetisk rækkefølge med links til deres placering i deres respektive stamtræer. Og hvis de har en billedprofil, er der også oprettet links til disse. (dog ikke for 1., 2. og 3. generationerne)

 

A

Abelone Christensdatter (T10.2,gen.10)

Adolf Bossen (A50,gen.4)

Agnete Klinck Hansen (A60.2,gen.2)

Aigon Anders Jørgensen (A10.2,gen.4)

Aksel (fornavn) (A10.1,gen.1)

Aksel Bruun Bertelsen (A10.1,gen.1)

Alexander Bruun Krell (A10.2,gen.1)

Alexander Engby Jensen (A01.2.gen.2)

Alexander Jacobsen (V10.1,gen.11)

Alfred Engby Jensen (A01.2.gen.4)

Alfred Vad Bruun (A10.2,gen.1)

Amalie Erenstine Sørensen (V20.2,gen.7)

Amalie Wilhelmine Sahmel (V20.1,gen.8)

Ana Johanne Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Anders Hansen Høyer (V10.1,gen.12)

Anders Hansen Lund (V10.1,gen.16)

Anders Jensen (T10.1,gen.6)

Anders Lucasen (V10.3,gen.11)

Anders Lydichsen Høyer (V10.1,gen.14)

Anders Olesen (X20.1,gen.8)

Anders Peder Knudsen (S20.3,gen.6)

Anders Rasmussen Jacobsen (V20.3,gen.7)

Anders Sørensen Stub (V10.1,gen.14)

Andrea (fornavn) (A10.1,gen.1)

Andreas  Andersen Lund (V10.1,gen.15)

Andreas Carlsen Rønberg (V10.3,gen.9)

Andreas Chr. Revelius (V10.4,gen.7)

Andreas Christian Lund (V10.4,gen.7)

Andreas Christian Revelius (V10.4,gen.9)

Andreas Høyer (V10.1,gen.10)

Andreas Pedersen (T20.2,gen.7)

Andreas Svejstrup (V10.2,gen.10)

Andrej Martiniovitj Spangsberg (T20.1,gen.8)

Ane Catrine Jensdatter (X20.2,gen.7)

Ane Christensdatter (V10.5,gen.8)

Ane Christensdatter (V10.5,gen.9)

Ane Clausdatter (S20.5,gen.7)

Ane Elisabeth Jeppesdatter (V10.5,gen.7)

Ane Hansdatter Høyer (V10.1,gen.10)

Ane Jensdatter (T10.1,gen.7)

Ane Johanne Andersdatter (X20.1,gen.8)

Ane Johanne Andersen (X20.1,gen.6)

Ane Johanne Andersen (X20.1,gen.6)

Ane Johanne Eliasdatter (T20.2,gen.6)

Ane Madsen (V10.5,gen.6)

Ane Medine Spangsberg (T20.2,gen.7)

Ane Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Ane Nielsen (A10.1,gen.5)

Ane Sophie  Spangsberg (T20.2,gen.7)

Ann Bruun Nielsen (A10.2,gen.2)

Anna (fornavn) (A01.1.gen.4)

Anna (fornavn) (V10.1,gen.16)

Anna Catrine Hansdatter (V10.1,gen.12)

Anna Hansdatter (S10.4,gen.8)

Anna Hansdatter (T20.1,gen.12)

Anna Jensdatter (S10.3,gen.8)

Anna Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Anna Kirstine Madsdatter (S10.4,gen.7)

Anna Kjeldsdatter (S10.1,gen.8)

Anna Madsdatter (S10.4,gen.9)

Anna Magdalene Madsdatter (S20.4,gen.8)

Anna Marie Christensdatter (S20.3,gen.8)

Anna Martinovna Spangsberg (T20.1,gen.8)

Anna Nielsdatter (T20.1,gen.8)

Anna Olesdatter (S10.1,gen.7)

Anna Schjødt (A30.3,gen.5)

Anna Troelsdatter Juel (V10.1,gen.20)

Anna Wilhelmine Jacobsen (A30.1,gen.6)

Anne  Olufsdatter (T20.1,gen.14)

Anne Chrestensdatter (T20.1,gen.8)

Anne Christensdatter (T10.2,gen.9)

Anne Christensdatter (T10.2,gen.9)

Anne Christensdatter (T10.2,gen.9)

Anne Christensdatter Spliid (V10.1,gen.13)

Anne Elisabeth Alsing (V10.2,gen.10)

Anne Elisabeth Ludwigsdatter (V10.1,gen.12)

Anne Hansdatter (T10.1,gen.11)

Anne Hansdatter (T10.1,gen.13)

Anne Herling (A01.1.gen.1)

Anne Jakobsdatter (T20.2,gen.9)

Anne Jensdatter (T20.1,gen.10)

Anne Jensdatter (T20.1,gen.9)

Anne Jensdatter Møller (V10.1,gen.12)

Anne Kirstine Rønberg (V10.3,gen.9)

Anne Kristine Engby Jensen (A01.2.gen.2)

Anne Lasdatter (S20.1,gen.10)

Anne Laursdatter (T10.2,gen.8)

Anne Louise Herling (A01.1.gen.2)

Anne Margrete Mortensdatter Spangsberg (T10.2,gen.9)

Anne Marie Andersdatter Høyer (V10.1,gen.11)

Anne Marie Svendsdatter (V20.1,gen.8)

Anne Nielsdatter (T10.2,gen.10)

Anne Sofie Krogh Nielsen (A10.2,gen.2)

Annette Madsen (A30.1,gen.3)

Annie Bruun Nielsen (A10.2,gen.3)

Anton Thorup (A10.2,gen.1)

Apelone ? Hansdatter (T20.1,gen.10)

Apelone Pedersdatter (T20.1,gen.9)

Appelone Christensdatter (T20.2,gen.7)

Appelone Pedersdatter (T20.1,gen.9)

Appelone Rasmusdatter (S10.1,gen.8)

Appolone Lauridsdatter (S10.1,gen.9)

Appolone Nielsdatter Friis (V10.1,gen.12)

Arne Eskildsen (A30.3,gen.4)

Arne Revelius Madsen (A30.1,gen.4)

Asta Helene Grønborg (A40,gen.2)

Augusta Marie Pedersen (A11,gen.4)

B

Baltasar Høyer (V10.1,gen.9)

Balthasar Pedersen Jessen (V10.2,gen.10)

Barbara Jensdatter (S10.2,gen.9)

Barbara Johanne Alsing (V10.2,gen.10)

Barbara Johanne Høyer (V10.1,gen.9)

Bent (fornavn) (A30.3,gen.3)

Bent Bossen (A50,gen.3)

Bent Madsen (A30.3,gen.3)

Bent Revelius Madsen (A30.1,gen.3)

Bent Søgaard (A11,gen.3)

Bente (fornavn) (A30.3,gen.4)

Bente (fornavn) (A50,gen.3)

Bente Bruun Nielsen (A10.1,gen.3)

Bente Eskildsen (A30.3,gen.3)

Bernhard Bruun Bertelsen (A10.1,gen.1)

Berte Marie Nielsen (A10.1,gen.5)

Bertel Christensen (S20.3,gen.8)

Bertel Knudsen (S20.3,gen.6)

Betina (fornavn) (A30.1,gen.2)

Birger Engby Jensen (A01.2.gen.3)

Birgitte (fornavn) (A10.1,gen.2)

Birgitte Amalie Jacobsen (V20.3,gen.6)

Birgitte Bruun Nielsen (A10.1,gen.2)

Birgitte Svendsdatter (V20.1,gen.8)

Birgitte Vad (A60.1,gen.3)

Birthe (fornavn) (A01.2.gen.3)

Birthe Andersen (A30.3,gen.3)

Birthe Clausdatter (S20.5,gen.7)

Birthe Marie Hansdatter (T10.1,gen.7)

Birthe Marie Nielsen (A10.1,gen.5)

Birthe Pedersen (A30.2,gen.3)

Birthe Revelius Madsen (A30.3,gen.3)

Birthe Sørensdatter (T10.1,gen.12)

Bjertram Madsen Nielsen (A10.1,gen.5)

Bo Engby Jensen (A01.2.gen.3)

Bo Søgaard (A11,gen.2)

Bodil Baunsgård (A30.3,gen.3)

Bodil Madsdatter (S10.4,gen.7)

Børge Revelius Madsen (A30.3,gen.4)

Botilla Sønnichsdatter (V10.1,gen.12)

Boye Ocksen (V10.1,gen.19)

Boye Ocksen (V10.1,gen.20)

Brenda (fornavn) (A30.3,gen.3)

Brian Grant Pedersen (A30.1,gen.2)

C

Camilla Revelius Pedersen (A30.1,gen.1)

Carl Claudius Emborg (V20.3,gen.6)

Carl Holm (A30.1,gen.5)

Carl Johan Rønberg (V10.3,gen.10)

Carl Mouritsen (V10.3,gen.8)

Carla Cecilie Christensen (A20,gen.4)

Carla Derving Elmbæk Olsen (A10.2,gen.1)

Carsten Grønborg (A40,gen.2)

Casper Maglekær (A60.3,gen.2)

Catharine Mouridsdatter (V10.1,gen.15)

Cecilie Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Cecilie Kirstine Hansdatter Brylle (T20.2,gen.10)

Cecilie Lauridsen (T20.2,gen.6)

Charlotte "Lotte" Botø (A30.1,gen.3)

Charlotte Revelius Pedersen (A30.1,gen.1)

Chresten Christensen (A20,gen.5)

Chresten Mortensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Chresten Mortensen Spangsberg (T20.2,gen.7)

Chresten Peder Sørensen (T10.2,gen.6)

Chresten Pedersen Spangsberg (T20.1,gen.9)

Chresten Sørensen Spangsberg (T10.2,gen.8)

Christen (fornavn) (S10.2,gen.10)

Christen Bossen (V10.1,gen.12)

Christen Christensen (A20,gen.5)

Christen Christensen (S10.2,gen.9)

Christen Christensen (T10.1,gen.10)

Christen Christensen (T10.1,gen.13)

Christen Christensen (T10.2,gen.11)

Christen Christensen (T10.2,gen.8)

Christen Christensen (V10.5,gen.8)

Christen Christensen Noe (V10.5,gen.9)

Christen Gregersen (T10.2,gen.12)

Christen Hansen (S10.4,gen.7)

Christen Hansen (T10.1,gen.11)

Christen Hansen (T10.2,gen.12)

Christen Hansen (T10.2,gen.7)

Christen Hansen Høyer (V10.1,gen.10)

Christen Hansen Rotbøl (S10.4,gen.8)

Christen Hansen Spangsberg (T10.2,gen.10)

Christen Iversen (S10.1,gen.7)

Christen Jacobsen (V20.3,gen.7)

Christen Jensen (T10.1,gen.14)

Christen Jørgensen (S20.2,gen.9)

Christen Jørgensen (S20.3,gen.8)

Christen Jørgensen (S20.3,gen.8)

Christen Ludvig Jacobsen (V20.3,gen.6)

Christen Mortensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Christen Nielsen (S10.1,gen.9)

Christen Nielsen (T10.1,gen.7)

Christen Nielsen Mortensen (A20,gen.5)

Christen Olufsen (T20.1,gen.12)

Christen Otto Ørum (V10.5,gen.6)

Christen Pedersen (S10.3,gen.9)

Christen Pedersen (T10.1,gen.13)

Christen Pedersen (T20.1,gen.9)

Christen Poulsen Hansen (S20.3,gen.8)

Christen Rasmussen (S10.1,gen.8)

Christen Rasmussen (S10.1,gen.8)

Christen Sommer (V10.1,gen.14)

Christen Sørensen (V10.1,gen.13)

Christen Sørensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Christen Thomsen (S20.3,gen.8)

Christian Andersen (A30.3,gen.4)

Christian Christensen (A20,gen.5)

Christian Christensen (V10.5,gen.8)

Christian Gaj Gellert (A30.2,gen.1)

Christian Herling (A01.1.gen.2)

Christian Herling (A01.1.gen.4)

Christian Ludvigsen (V20.2,gen.8)

Christian Stampe Madsen (A30.3,gen.5)

Christian Svitzer Hansen (S10.4,gen.7)

Christiane Andersdatter (V10.5,gen.7)

Christiane Dorthea Jeppesdatter (V10.5,gen.7)

Christiane Marie Lausten (T10.2,gen.6)

Christiane Mortensen (V10.3,gen.8)

Christine Jacobsen (V20.3,gen.6)

Claus Jensen (S20.5,gen.8)

Clemen Gregersen (T10.2,gen.12)

Cristoffer Andersson (A30.1,gen.2)

D

Dagman Secilie Jacobsen (V20.3,gen.6)

Daniel Kristiansen (A30.3,gen.2)

Darunee Koysab (A30.2,gen.3)

Ditte Kristiansen (A30.3,gen.2)

Don Carlos Rodriguez (T20.2,gen.12)

Doris Linea Henriksen (A10.1,gen.3)

Dorotea Hansdatter Spangsberg (T10.2,gen.10)

Dorte Krogh (A10.2,gen.3)

Dorthe (fornavn) (T10.1,gen.14)

Dorthe Christensdatter (T10.1,gen.12)

Dorthe Christensdatter (T10.2,gen.6)

Dorthe Christensdatter (T20.1,gen.13)

Dorthe Fink (A30.2,gen.2)

Dorthe Trøstrup Andersen (A10.2,gen.2)

Dorthea Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Dorthea Nielsdatter (T10.2,gen.8)

Dorthea Simonsdatter (X20.2,gen.8)

Dusse (kælenavn) (A10.1,gen.5)

E

Ebba la Cure (A10.2,gen.5)

Edel Christensdatter (T10.2,gen.11)

Edel Christensdatter Spangsberg (T10.2,gen.9)

Edel Kirstine Hansdatter (T20.2,gen.8)

Edel Kirstine Mortensdatter (T10.2,gen.9)

Edel Marie Pedersen (A20,gen.5)

Edel Mortensdatter Spangsberg (T10.2,gen.9)

Edel Nielsdatter (T10.1,gen.6)

Edel Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Edel Nielsdatter (T10.2,gen.6)

Edel Sørensdatter (T10.2,gen.8)

Edeline Kristine Dorthea Christensen (A20,gen.5)

Edith Johannesen (A10.1,gen.3)

Elfrida (fornavn) (A50,gen.4)

Elias (fornavn) (T20.2,gen.7)

Elias Gaj Harbo (A30.2,gen.1)

Elin Revelius Madsen (A30.3,gen.3)

Elisabeth Nielsen (A40,gen.5)

Elisabeth Røin (X10,gen.7)

Elisabeth Sofie Alsing (V10.2,gen.10)

Elisabeth Sofie Struve Pedersdatter (V10.2,gen.11)

Elisabeth Sophie Jessen (V10.2,gen.9)

Elle Jensdatter (T10.1,gen.13)

Ellen Amalie Madsen (A30.1,gen.5)

Ellen Katrine Revelius (V10.4,gen.7)

Ellen Marcusdatter Alsing (V10.2,gen.10)

Elly Bruun Nielsen (A10.2,gen.4)

Elly Pedersen (A30.3,gen.4)

Else  Chrestensdatter (T20.1,gen.8)

Else Andersdatter Sommer (V10.1,gen.13)

Else Christensdatter (V10.1,gen.12)

Else Christensen Spangsberg (A20,gen.6)

Else Christensen Spangsberg (T20.2,gen.6)

Else Hansdatter (T10.1,gen.12)

Else Hansdatter Spangsberg (T10.2,gen.10)

Else Kathrine Elise Dorthea Madsen (V10.5,gen.6)

Else Kathrine Høyer (V10.1,gen.9)

Else Kirstine Madsdatter (V10.3,gen.8)

Else Marie Lairidsen (S20.3,gen.7)

Else Marie Lausten (A30.2,gen.3)

Else Mortensdatter (T10.2,gen.8)

Else Pedersdatter (T20.1,gen.9)

Else Rasmussen (V10.1,gen.10)

Elsebeth Hedegaard (A10.2,gen.3)

Elsebeth Jørgensen (A40,gen.3)

Elsemarie Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Elvine Lund (V10.4,gen.7)

Emil (fornavn) (A10.1,gen.1)

Emilie Grønborg (A40,gen.2)

Erik Gaj Nielsen (A30.2,gen.3)

Erik Jørgensen Hath (X20.1,gen.6)

Erik Mosegård Kjeldsen (A10.2,gen.4)

Ernst Henry Madsen (A30.3,gen.5)

Ernst Juliua Jacobsen (V20.3,gen.6)

Ernstine Jacobine Jacobsen (V20.3,gen.6)

Eskild Jensen (T20.1,gen.13)

Eskild Pedersen (T20.1,gen.11)

Eva Pedersen (A30.3,gen.3)

Evald Anker Midskov Ankersø (A10.2,gen.4)

F

Fedder Hansen Høyer (V10.1,gen.13)

Finn Bøgh (A30.3,gen.3)

Finn Poulsen (A10.1,gen.3)

Flemming Eskildsen (A30.3,gen.3)

Flemming Grønborg (A40,gen.3)

Frands Hansen (T10.2,gen.8)

Frands Vilkens Koch (S20.3,gen.8)

Frank Appel Christensen (A30.1,gen.2)

Frank Rasmussen (A40,gen.4)

Frederik Andersson (A30.1,gen.2)

Frederik Chrestian de Rodriguez (T20.2,gen.11)

Frida Bodø (A30.1,gen.2)

Frieda Anna Loefke (A10.1,gen.3)

G

Gertrud Chrestensdatter (T20.2,gen.10)

Giertrud Gregersdatter (T10.2,gen.12)

Gitte Eskildsen (A30.3,gen.2)

Gitte Møller (A60.2,gen.3)

Glenn Elmbæk Olsen (A10.2,gen.2)

Glenn Revelius Madsen (A30.1,gen.2)

Gøddert Hansen (V10.1,gen.12)

Graus Jensen (X20.2,gen.7)

Grede Madsen (A30.3,gen.4)

Gregers Christensen (T10.2,gen.11)

Gregers Clemensen (T10.2,gen.13)

Gregers Lund Knudsen (V10.2,gen.10)

Grete Klein (A10.1,gen.4)

Grethe Frikke (A30.3,gen.4)

Grethe Madsen (A30.1,gen.4)

Gunda Revelius Madsen (A30.1,gen.3)

Gunder Lorentzdatter (V10.1,gen.16)

Gunnar E. Nørgaard (A60.3,gen.3)

Gustav Vad Bruun (A10.2,gen.1)

Gyde Madsen (S20.4,gen.8)

H

H. Hieronimus Hofman (T20.2,gen.12)

Hanne (fornavn) (A30.3,gen.3)

Hanne Stampe Madsen (A30.3,gen.3)

Hans Andersen Høyer (V10.1,gen.11)

Hans Andersen Høyer (V10.1,gen.11)

Hans Christensen (T10.1,gen.12)

Hans Christensen (T10.1,gen.13)

Hans Christensen (T20.1,gen.13)

Hans Christensen Rotbøl (S10.4,gen.9)

Hans Christensen Spangsberg (T10.2,gen.11)

Hans Christensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Hans Christensen Spangsberg (T20.2,gen.6)

Hans Damkjær (A50,gen.3)

Hans Eskildsen (A30.3,gen.2)

Hans Frederik Thomas Hamund Trabolt (V20.2,gen.8)

Hans Gundesen (V10.1,gen.13)

Hans Hansen (S10.1,gen.9)

Hans Jakob Simonsen Basse (T10.2,gen.10)

Hans Jørgensen (S20.2,gen.9)

Hans Jørgensen (T10.1,gen.9)

Hans Ludvig Sørensen (V20.2,gen.8)

Hans Lydichsen Høyer (V10.1,gen.14)

Hans Madsen (S10.4,gen.7)

Hans Madsen (T20.2,gen.9)

Hans Mortensen Friis (T20.1,gen.8)

Hans Mortensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Hans Mortensen Spangsberg (T20.2,gen.7)

Hans Pedersen (V10.1,gen.17)

Hans Pedersen Brylle (T20.2,gen.11)

Hans Sørensen (T10.2,gen.10)

Hans Sørensen (T10.2,gen.8)

Hans Sørensen (T20.2,gen.7)

Hans Sørensen Frichke (A30.3,gen.5)

Hans Sørensen Spangsberg (T10.2,gen.8)

Hansdatter (efternavn) (T10.1,gen.10)

Hansine Christine Eleonora Andersen (A40,gen.6)

Hasse Bruun Poulsen (A10.1,gen.2)

Hedevig Harekjær (V10.3,gen.8)

Hein (efternavn) (A10.1,gen.5)

Helle Grønborg (A40,gen.2)

Helle Kløjgaard Kanstrup (A11,gen.2)

Henning Eskildsen (A30.3,gen.3)

Henrik Eskildsen (A30.3,gen.2)

Henrik Relfsen (V10.4,gen.10)

Henry Arthur Hersleb Steiness (A10.1,gen.4)

Herman Madsen (S20.4,gen.8)

Hinrich Hansen (V10.1,gen.12)

Holger Bruun Nielsen (A10.1,gen.4)

Holger Klinck Fonnesbæk (A60.2,gen.1)

Holger Nielsen (A50,gen.4)

Holger Revelius Madsen (A30.2,gen.5)

Holger Revelius Madsen (A30.3,gen.4)

I

Iben Herling (A01.1.gen.2)

Ida Sophie Hofman (T20.2,gen.11)

Ide Sophie Rodriguez (T20.2,gen.9)

Ide Sophie Spangsberg (T20.2,gen.7)

Inge Eskildsen (A30.3,gen.3)

Ingeborg Christensdatter (T20.1,gen.11)

Ingeborg Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Ingeborg Sørensdatter (T10.2,gen.8)

Inger Kierstine Jensdatter (X20.2,gen.9)

Inger Kjerstine Jensdatter (X20.2,gen.7)

Ivan (fornavn) (A11,gen.1)

J

Jabine Nielsen (A10.1,gen.5)

Jacob Jensen Müller (V10.1,gen.12)

Jacobine Charlotte Jacobsen (V20.3,gen.7)

Jacobsen (efternavn) (V20.3,gen.8)

Jakob Christensen Spangsberg (T20.2,gen.6)

Jakob Christensen Spangsberg (T20.2,gen.6)

Jakob Herling (A01.1.gen.2)

Jakob Johansen (T20.2,gen.8)

Jan (fornavn) (A30.1,gen.2)

Jan Andersen (A10.1,gen.2)

Jan Herling (A01.1.gen.3)

Jan Lemche (A30.1,gen.3)

Jan Madsen (A30.3,gen.3)

Jan Søgaard (A11,gen.2)

Jane Christensen (A30.1,gen.2)

Jannick Elmbæk Olsen (A10.2,gen.2)

Jasmine Olsson (A30.1,gen.2)

Jens Andersen Høyer (V10.1,gen.11)

Jens Chr. Jacobsen (T20.2,gen.7)

Jens Christensen (S10.1,gen.7)

Jens Christensen (T20.1,gen.11)

Jens Christensen Spangsberg (T10.2,gen.11)

Jens Christian Jepsen Madsen (V10.5,gen.7)

Jens Christian Lund (V10.4,gen.8)

Jens Christian Slot Andreassen (A30.1,gen.4)

Jens Clausen (S20.5,gen.7)

Jens Cristensen Brostrup (X20.2,gen.8)

Jens Erik "Gutter" Sejrup (A10.2,gen.3)

Jens Eskildsen (A30.3,gen.2)

Jens Gregersen (T10.2,gen.12)

Jens Iver Jensen (X20.2,gen.7)

Jens Jacobsen Müller (V10.1,gen.13)

Jens Jensen (S10.3,gen.8)

Jens Jensen (S10.3,gen.9)

Jens Kristian 'Kesse' Martin Madsen (A30.3,gen.5)

Jens Madsen (S20.4,gen.8)

Jens Nielsen (X10,gen.7)

Jens Nielsen Ugelvig (T20.1,gen.10)

Jens Ottesen Grønbeck (V10.1,gen.11)

Jens Pallesen (S10.1,gen.8)

Jens Pedersen (T20.1,gen.9)

Jens Rask Clausen (S10.4,gen.7)

Jens Rasmussen (V20.1,gen.8)

Jens Revelius Madsen (A30.3,gen.3)

Jens Sørensen (T20.1,gen.14)

Jensen (efternavn) (V20.3,gen.7)

Jensine Dorthea Andersen (X20.1,gen.6)

Jensine Frederikke Jacobsen (V20.3,gen.6)

Jep 'Jeppe' Jørgensen (S20.3,gen.8)

Jep Jørgensen (S20.3,gen.8)

Jeppe Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Jeppe Knudsen (S20.3,gen.6)

Jeppe Madsen (V10.5,gen.6)

Jeppe Madsen (V10.5,gen.8)

Jeppesine Mariane Madsen (V10.5,gen.6)

Jes Pedersen (T10.2,gen.11)

Jesper Altenhoff Sørensen (V10.1,gen.12)

Jesper Grønborg (A40,gen.3)

Jesper Hansen Høyer (V10.1,gen.10)

Jesper Høyer Revelius (V10.4,gen.8)

Jesper Høyer Revelius Madsen (A30.1,gen.6)

Jesper Krell (A10.2,gen.2)

Jesper Revelius Madsen (A30.1,gen.2)

Jesper Thorup (A10.2,gen.2)

Jesperine Revelius (V10.4,gen.7)

Jessica Axelsson (A30.1,gen.2)

Jette Breinholt Madsen (A30.3,gen.3)

Jette Revelius Madsen (A30.1,gen.3)

Jette Revelius Madsen (A30.1,gen.3)

Joanne Christensdatter (S10.1,gen.7)

Johan (fornavn) (T20.2,gen.9)

Johan Axelsson (A30.1,gen.2)

Johan Christensen (S10.1,gen.8)

Johan Hieronimus Frederik Rodriguez (T20.2,gen.10)

Johan Peter Harkjær (V10.3,gen.8)

Johanne Christensdatter (S10.2,gen.9)

Johanne Christensdatter Sommer (V10.1,gen.14)

Johanne Gydesdatter (S20.4,gen.9)

Johanne Hansdatter (T20.1,gen.11)

Johanne Jensdatter (T20.2,gen.7)

Johanne Jonsdatter (T20.2,gen.12)

Johanne Kirstine Harekjær (V10.3,gen.8)

Johanne Madsdatter (T20.2,gen.8)

Johanne Marie Andersdatter (X20.1,gen.7)

Johanne Marie Bækby (A11,gen.3)

Johanne Marie Høyer (V10.1,gen.9)

Johanne Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Johanne Pedersdatter (T20.1,gen.9)

Johanne Pedersdatter Grønholt (T20.2,gen.11)

Johanne Thygesdatter (T10.2,gen.9)

Johannes Brylle Mortensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

John (fornavn) (A30.3,gen.3)

John Elmbæk Olsen (A10.2,gen.3)

Johs. Hierronimus Fr. Rodriguez Spangsberg (T10.2,gen.9)

Jon Madsen (T20.2,gen.13)

Jonas (fornavn) (A11,gen.1)

Jørgen Bruun Nielsen (A10.1,gen.5)

Jørgen Bruun Nielsen (A10.2,gen.3)

Jørgen Carstens (A30.1,gen.5)

Jørgen Christensen (S20.2,gen.10)

Jørgen Christensen (S20.3,gen.8)

Jørgen Christensen (T10.1,gen.7)

Jørgen Christian Nielsen (A40,gen.6)

Jørgen Jepsen (Krusborg) (S20.3,gen.9)

Jørgen Jørgensen (S20.3,gen.8)

Jørgen Kristiansen (A30.3,gen.3)

Jørgen Pedersen (T10.2,gen.10)

Josephine Grønborg (A40,gen.2)

Julie "Julle" Christine Nielsen (A40,gen.5)

Julie (fornavn) (A11,gen.1)

Julie Bruun Herling (A01.1.gen.1)

Julie Siv Friss Madsen (A30.1,gen.2)

Jytte Larsen (A30.3,gen.4)

K

Kai Aage Madsen (A30.1,gen.5)

Kaj Bruun Nielsen (A10.2,gen.4)

Kaj Steiness (A10.1,gen.3)

Kaja Grantoft Madsen (A30.1,gen.4)

Kaja Kristensen (A30.3,gen.5)

Karen Andersdatter Høyer (V10.1,gen.11)

Karen Christensdatter (T10.2,gen.6)

Karen Christensdatter (T10.2,gen.8)

Karen Ehmsdatter (V10.1,gen.12)

Karen Hansdatter (S10.4,gen.8)

Karen Hansdatter Kjærsgaard (V10.1,gen.15)

Karen Jensdatter Harrild (V10.4,gen.8)

Karen Jesdatter (T10.2,gen.10)

Karen Jesdatter (T10.2,gen.8)

Karen Jørgensdatter (S10.3,gen.9)

Karen Knudsen (A10.1,gen.6)

Karen Kristiane Grønborg (A40,gen.2)

Karen Madsdatter (S10.4,gen.7)

Karen Madsdatter (S20.4,gen.8)

Karen Madsdatter (T20.2,gen.9)

Karen Madsine Nielsen (A10.1,gen.5)

Karen Mortensdatter (T10.2,gen.8)

Karen Nielsdatter Friis (V10.1,gen.12)

Karen Nisdatter (T20.1,gen.12)

Karen Revelius (V10.4,gen.7)

Karen Sørensdatter (T10.1,gen.10)

Karen Sørensdatter (T10.1,gen.11)

Karen Sørensdatter (T10.2,gen.8)

Karen Thomasdatter (T10.1,gen.12)

Karin Bruun Nielsen (A10.1,gen.3)

Karine Dorthe Lasdatter (T10.2,gen.11)

Karl Sillasen (A20,gen.5)

Kasper Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Kate (fornavn) (A30.1,gen.2)

Katrine Bruun Nielsen (A10.2,gen.2)

Kenneth (fornavn) (A11,gen.2)

Ketty Frikke (A30.3,gen.4)

Kiersten Andersdatter Møller (V10.3,gen.10)

Kierstine Jørgendatter (S20.2,gen.9)

Kim (fornavn) (A30.3,gen.2)

Kirsten Christensdatter (S10.1,gen.7)

Kirsten Christensdatter (T10.2,gen.11)

Kirsten Christensdatter (T10.2,gen.11)

Kirsten Engby Jensen (A01.2.gen.3)

Kirsten Eskildsdatter (S10.4,gen.7)

Kirsten Hansdatter (T10.1,gen.13)

Kirsten Hansdatter Spangsberg (T10.2,gen.10)

Kirsten Hansdatter Spangsberg (T10.2,gen.10)

Kirsten Henriksdatter (S20.2,gen.9)

Kirsten Lauridsdatter (S10.1,gen.9)

Kirsten Lundsdatter (V20.1,gen.9)

Kirsten Madsdatter (S10.3,gen.10)

Kirsten Madsdatter (S10.4,gen.7)

Kirsten Madsdatter (S20.4,gen.8)

Kirsten Madsdatter (T20.2,gen.9)

Kirsten Marie Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Kirsten Marie Knudsen (S20.3,gen.6)

Kirsten Marie Nielsen (A20,gen.5)

Kirsten Mortensdatter (T10.2,gen.9)

Kirsten Nielsdatter (S10.4,gen.8)

Kirsten Pedersdatter (S10.2,gen.10)

Kirsten Rasmusdatter (S10.1,gen.8)

Kirsten Rasmusdatter (S10.1,gen.8)

Kirsten Thomasdatter (S20.4,gen.9)

Kirstin Marie Nielsen (A10.1,gen.5)

Kirstine (Pers) Mathiasdatter (V10.1,gen.18)

Kirstine Høyer (V10.1,gen.9)

Kirstine Jepsdatter (S20.3,gen.7)

Kirstine Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Kirstine Madsdatter (S10.4,gen.7)

Kirstine Marie Nielsdatter (S10.1,gen.7)

Kirstine Marie Revelius (V10.4,gen.7)

Kirstine Pouledatter (T10.2,gen.10)

Kjersten Marie Clausdatter (S20.5,gen.7)

Knud (fornavn) (A40,gen.4)

Knud Appel Christensen (A30.1,gen.3)

Knud Jepsen (S20.3,gen.7)

Knud Madsen Nielsen (A10.1,gen.5)

Knud Valdemar Grønborg (A40,gen.4)

Kristense Rasmussen (V20.3,gen.8)

Kristian Klinck Hansen (A60.2,gen.2)

Kristiane Marie Lauridsen (T10.1,gen.6)

Kristina "Kicki" Pettersson (A30.1,gen.3)

Kurt Ilsø (A30.2,gen.3)

L

Lane Revelius Madsen (A30.3,gen.3)

Lars Eskildsen (A30.3,gen.2)

Lars Relund Nielsen (A10.2,gen.2)

Las Jørgensen (S20.2,gen.9)

Las Madsen (S20.1,gen.11)

Lasse Kristiansen (A30.3,gen.2)

Laura Gaj Gellert (A30.2,gen.1)

Laurids (S10.1,gen.10)

Laurids Rasmussen (S10.1,gen.8)

Laurids Sørensen (A10.1,gen.4)

Laurids Therkelsen (T10.2,gen.12)

Laurids Vad Bruun (A10.2,gen.1)

Laurids Wad (A60.1,gen.4)

Leif Bruun (A10.2,gen.3)

Leif Jacobsen (A30.3,gen.4)

Lene Andersen (A40,gen.3)

Lene Hagenstein (A10.2,gen.2)

Lene Kirkegaard Hofmann (A30.2,gen.2)

Lene Kjærgård (A30.2,gen.3)

Lene Kronborg (A11,gen.2)

Lene Revelius Madsen (A30.3,gen.3)

Lilli Ismelda (A10.1,gen.3)

Lilli Madsen (A30.3,gen.5)

Lillian Jensen (A10.2,gen.3)

Lilly Jørgensen (A40,gen.3)

Line (fornavn) (A10.1,gen.1)

Line Bundgård Larsen (A10.1,gen.1)

Line Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Line Søgaard (A11,gen.2)

Line Vad (A60.2,gen.2)

Lis Andersen (A30.3,gen.3)

Lis Bossen (A50,gen.3)

Lis Edith Nielsen (A40,gen.4)

Lisbeth Engby Jensen (A01.2.gen.3)

Liselotte Bruun Nielsen (A10.1,gen.2)

Lissie (fornavn) (A01.1.gen.3)

Lissie (fornavn) (A30.3,gen.3)

Lissie Bruun Nielsen (A10.2,gen.3)

Lone (fornavn) (A30.3,gen.2)

Lorentz Lüdersen (V10.1,gen.17)

Louise Knudsen (S20.3,gen.6)

Louise Vad Nørgaard (A60.3,gen.2)

Lüder Ocksen (V10.1,gen.18)

Lüdich Mouritsen (V10.1,gen.15)

Ludvig Peter Høyer (V10.1,gen.11)

Ludvig Sørensen (V20.2,gen.9)

Ludvig Svendsen (V20.1,gen.8)

Lund (efternavn) (V20.1,gen.10)

Lutemelle M. Pedersdatter (T20.2,gen.12)

Luther (fornavn) (A50,gen.4)

M

Mads (fornavn) (A10.1,gen.1)

Mads Alsing (V10.2,gen.10)

Mads Christensen (S20.1,gen.10)

Mads Christensen (T10.1,gen.9)

Mads Christensen (T10.2,gen.11)

Mads Christensen (T10.2,gen.11)

Mads Christensen Mouritsen (V10.3,gen.9)

Mads Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Mads Hansen Rotbøl (S10.4,gen.8)

Mads Jeppesen (V10.5,gen.7)

Mads Lassen (S20.1,gen.12)

Mads Lauridsen (T20.1,gen.14)

Mads Madsen (S10.4,gen.7)

Mads Madsen (S20.4,gen.8)

Mads Madsen (T20.2,gen.9)

Mads Nielsen (A10.1,gen.5)

Mads Nielsen (A10.1,gen.6)

Mads Nielsen (S20.2,gen.8)

Mads Nielsen (T10.1,gen.7)

Mads Olufsen (S10.3,gen.9)

Mads Relund Trøstrup Andersen (A10.2,gen.1)

Mads Sørensen (T10.1,gen.7)

Mads Sørensen (T20.2,gen.10)

Mads Thomasen (S20.4,gen.9)

Mads Thomasen (S20.4,gen.9)

Madsine Andrea Madsen (V10.5,gen.6)

Madssine Nielsen (A10.1,gen.5)

Magdalene Sybille Pedersdatter (T20.2,gen.12)

Magnus Bruun Herling (A01.1.gen.1)

Mai Sejrup (A10.2,gen.2)

Maja Relund Trøstrup Andersen (A10.2,gen.1)

Majbritt Høgsted (A40,gen.3)

Majbritt Rossen (A40,gen.2)

Malou Josephine Bruun Sørensen (A10.1,gen.1)

Marcus Jessen (V10.2,gen.9)

Maren (fornavn) (T20.1,gen.13)

Maren (fornavn) (V20.1,gen.10)

Maren Christensdatter (S10.1,gen.7)

Maren Christensdatter (S20.3,gen.9)

Maren Christensdatter (T10.1,gen.12)

Maren Christensdatter (T10.2,gen.11)

Maren Christensen Spangsberg (T20.2,gen.6)

Maren Clausdatter (S10.3,gen.8)

Maren Eskildsdatter (T20.1,gen.10)

Maren Hansdatter (T10.2,gen.12)

Maren Hansdatter (T20.2,gen.8)

Maren Hansdatter (V10.1,gen.12)

Maren Hansdatter (V10.1,gen.12)

Maren Hansdatter (V10.1,gen.13)

Maren Hansdatter Spangsberg (T10.2,gen.10)

Maren Hansdatter Spangsberg (T10.2,gen.10)

Maren Jensdatter (S10.3,gen.8)

Maren Jensdatter (T10.2,gen.10)

Maren Jensdatter (T20.1,gen.10)

Maren Jepsdatter (S20.3,gen.7)

Maren Jesdatter Fæster (V10.1,gen.11)

Maren Jesperdatter Friis (V10.1,gen.11)

Maren Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Maren Jørgensdatter (S20.3,gen.8)

Maren Katrine Jacobsen (V20.3,gen.7)

Maren Kirstine Sørensen (V20.2,gen.7)

Maren Kirstine Svendsdatter (V20.1,gen.8)

Maren Knudsen (S20.3,gen.6)

Maren Lasdatter (S20.1,gen.10)

Maren Madsdatter (S20.4,gen.8)

Maren Madsdatter (S20.4,gen.8)

Maren Mortensdatter (S20.3,gen.8)

Maren Mortensdatter (T10.1,gen.11)

Maren Mourits / Andreasdatter (V10.1,gen.14)

Maren Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Maren Nielsdatter (T10.2,gen.12)

Maren Nielsdatter (V20.2,gen.9)

Maren Pedersdatter (S10.3,gen.9)

Maren Pedersdatter (S20.5,gen.8)

Maren Pedersdatter (T10.1,gen.7)

Maren Pedersdatter (T10.2,gen.11)

Maren Pedersdatter Savstrup (V10.1,gen.14)

Maren Poulsdatter (V10.1,gen.11)

Maren Rasmusdatter (S10.1,gen.8)

Maren Rønberg (V10.3,gen.9)

Maren Spangsberg (T20.2,gen.7)

Maren Spangsberg (T20.2,gen.7)

Maren Thomasdatter (T10.1,gen.13)

Maren Thomasdatter (T10.1,gen.9)

Maren Thorkildsdatter Giettrup (V10.3,gen.11)

Margretha Ludvigsdatter (V20.2,gen.8)

Margrethe (T20.1,gen.14)

Maria Andrejevna (T20.1,gen.9)

Mariane Christensen (A20,gen.5)

Mariane Jaskobsdatter (T20.2,gen.7)

Mariane Jensdatter (X20.2,gen.7)

Mariane Pedersdatter Harekjær (V10.3,gen.8)

Mariane Petra Revelius (V10.4,gen.7)

Mariane Rønberg (V10.3,gen.9)

Marianne Gaj Nielsen (A30.2,gen.3)

Marie Anne Høyer (V10.1,gen.9)

Marie Carlsdatter Rønberg (V10.3,gen.9)

Marie Cathrine Eglandt (V10.1,gen.11)

Marie Hansen(T20.2,gen.6)

Marin Christensdatter (T10.2,gen.13)

Marith Møldrup (A01.2.gen.3)

Marius Gaj Gellert (A30.2,gen.1)

Markus Alsing (V10.2,gen.10)

Markus Alsing (V10.2,gen.11)

Marren Madsdatter (S20.4,gen.8)

Martin Axelsson (A30.1,gen.2)

Martin Jacobsen (V20.3,gen.7)

Mathias Gaj Bennetsgård Jessen (A30.2,gen.2)

Mathilde Andreasine Christine Jørgensen (V20.3,gen.7)

Mathilde Jacobsen (V20.3,gen.6)

Metha Marie Nielsen (A40,gen.5)

Mette Andersen (A10.1,gen.2)

Mette Chatarina Jensdatter Bonne (V10.1,gen.10)

Mette Christensdatter (S20.4,gen.8)

Mette Christensdatter (T10.2,gen.11)

Mette Christensdatter Spangsberg (T10.2,gen.9)

Mette Christine Mouritsen (V10.3,gen.8)

Mette Hansdatter (T10.2,gen.10)

Mette Hansdatter (T10.2,gen.10)

Mette Kirstine Brostrup Jensdatter (X20.2,gen.7)

Mette Knudsen (S20.3,gen.6)

Mette Madsdatter (S20.4,gen.8)

Mette Madsdatter (T10.2,gen.12)

Mette Marie Christensen (A20,gen.5)

Mette Mortensdatter (T20.1,gen.7)

Mette Niels Jessens (T20.1,gen.12)

Mette Nielsdatter (T10.1,gen.7)

Mette Pedersdatter (S10.3,gen.9)

Mette Pedersdatter (V10.1,gen.19)

Mette Sørensdatter (T10.2,gen.11)

Mette Sørensdatter (T10.2,gen.8)

Mette Sørensdatter (T10.2,gen.9)

Michael Axelsson (A30.1,gen.3)

Mikkel (fornavn) (A10.1,gen.1)

Mikkel Bundgård Larsen (A10.1,gen.1)

Mikkel Hansen Holm (V10.1,gen.10)

Mikkel Kristiansen (A30.3,gen.2)

Miklas Trøstrup Svenningsen (A10.2,gen.1)

Mogen Christian Andersen (X20.1,gen.7)

Mogens Bennetsgård Jessen (A30.2,gen.3)

Mona Axelsson (A30.1,gen.3)

Mona Nielsen (A10.1,gen.3)

Monika (fornavn) (A10.3,gen.3)

Morgan Andersson (A30.1,gen.3)

Morten Christensen Spangsberg (T20.2,gen.6)

Morten Christian Strand (A40,gen.5)

Morten Hansen (T10.1,gen.7)

Morten Hansen (T10.2,gen.7)

Morten Hansen Friis (T20.1,gen.9)

Morten Hansen Spangsberg (T10.2,gen.10)

Morten Hansen Spangsberg (T20.2,gen.8)

Morten Mortensen (T10.2,gen.10)

Morten Pedersen Spangsberg (T20.1,gen.9)

Morten Sørensen (T10.2,gen.11)

Morten Sørensen (T20.1,gen.8)

Morten Sørensen Spangsberg (T10.2,gen.8)

Mourits Andersen Høyer (V10.1,gen.11)

Mourits Martensen (V10.1,gen.16)

N

Nanna Gaj Bennetsgård Jessen (A30.2,gen.2)

Nanna Nedergaard (A30.2,gen.1)

Naronchai Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Nicklas Botø (A30.1,gen.2)

Nicklas Nedergaard (A30.2,gen.1)

Nicolaj Engby Jensen (A01.1.gen.2)

Nicoline Wilhelmine Sørensen (V20.2,gen.7)

Niels Alsing (V10.2,gen.10)

Niels Christensen (S10.1,gen.7)

Niels Christensen (T10.1,gen.7)

Niels Christensen (T10.2,gen.11)

Niels Christensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Niels Christian Jørgensen (S20.3,gen.8)

Niels Eskildsen (A30.3,gen.2)

Niels Frandsen (S20.3,gen.7)

Niels Gaj Nielsen (A30.2,gen.3)

Niels Gaj Nielsen (A30.2,gen.4)

Niels Hansen (T10.1,gen.12)

Niels Hansen Rotbøl (S10.4,gen.8)

Niels Hansen Spangsberg (T10.2,gen.10)

Niels Jensen (T20.1,gen.11)

Niels Jensen(S10.1,gen.8)

Niels Jørgen Fløe (A40,gen.2)

Niels Jørgensen (S20.2,gen.9)

Niels Jørgensen (S20.3,gen.8)

Niels Knudsen Nielsen (A10.1,gen.5)

Niels Lauridsen (T10.2,gen.11)

Niels Ludvigsen West (V20.2,gen.8)

Niels Madsen (S20.2,gen.9)

Niels Madsen (S20.4,gen.8)

Niels Madsen (T10.1,gen.8)

Niels Madsen (T20.2,gen.9)

Niels Peder Christensen (A20,gen.6)

Niels Peder Nielsen (A20,gen.5)

Niels Pedersen (S10.4,gen.9)

Niels Pedersen (T10.1,gen.7)

Niels Pedersen (T20.1,gen.9)

Niels Petersen Sillasen (T20.2,gen.6)

Niels Rasmussen (S10.1,gen.8)

Niels Sørensen (T10.1,gen.9)

Niels Thomsen (T10.2,gen.8)

Nielsine 'Sine' Nielsen (A40,gen.6)

Niels-Jørgen Bertelsen (A10.1,gen.2)

O

Ocke Boysen (V10.1,gen.19)

Ole Andersen (A10.1,gen.3)

Ole Rønberg (V10.3,gen.9)

Ole Sørensen (T10.2,gen.8)

Oline Andersen (X20.1,gen.6)

Oliver Bruun Krell (A10.2,gen.1)

Olsen (efternavn) (V20.3,gen.6)

Oluf Madsen (T20.1,gen.13)

Orla Grønborg (A40,gen.3)

Ottilde J. M. Lund (V10.4,gen.7)

Otto Derving Elmbæk Olsen (A10.2,gen.1)

P

Peder Andersen Høyer (V10.1,gen.11)

Peder Christensen (T20.1,gen.8)

Peder Christensen Spangsberg (T10.2,gen.11)

Peder Clausen (S20.5,gen.7)

Peder Eskildsen (T20.1,gen.12)

Peder Gregersen (T10.2,gen.12)

Peder Harekjær Mouritsen (V10.3,gen.8)

Peder Jensen Grønholt (T20.2,gen.12)

Peder Keller (T20.2,gen.6)

Peder Knudsen (T20.1,gen.10)

Peder Madsen (S20.4,gen.8)

Peder Mortensen (T20.2,gen.13)

Peder Nielsen (S10.1,gen.8)

Peder Nielsen (S10.4,gen.7)

Peder Nielsen (T10.1,gen.6)

Peder Nielsen (T10.2,gen.6)

Peder Nielsen Sørensen (V20.2,gen.7)

Peder Olsen (T10.1,gen.7)

Peder Pedersen (S10.3,gen.10)

Peder Pedersen Harekiær (V10.3,gen.9)

Peder Pedersen Stub (V10.1,gen.16)

Peder Savtrup (V10.1,gen.15)

Peder Sørensen (T10.1,gen.12)

Peder Sørensen (T10.2,gen.11)

Peder Struve Alsing (V10.2,gen.10)

Peder Troelsen (V10.1,gen.18)

Pedersdatter Stub (V10.1,gen.15)

Per Trøstrup Andersen (A10.2,gen.2)

Pernille Christensen (A10.2,gen.2)

Peter (fornavn) (A10.3,gen.2)

Peter (fornavn) (A30.3,gen.2)

Peter Christian Lund (V10.4,gen.7)

Peter Clausen (S20.5,gen.7)

Peter Harbo (A30.2,gen.2)

Peter Jacobsen (V20.3,gen.7)

Peter Kjelst Sørensen (A10.1,gen.2)

Pia Friss Karlsen (A30.1,gen.3)

Poul Steiness (A10.1,gen.3)

Poul Trøstrup Andersen (A10.2,gen.3)

Preben Eskildsen (A30.3,gen.3)

Preben Herling (A01.1.gen.3)

Preben Stampe Madsen (A30.3,gen.4)

Preben Svendsen (A30.3,gen.3)

R

Rasmus (A11,gen.1)

Rasmus Christensen (S10.1,gen.7)

Rasmus Gaj Bennetsgård Jessen (A30.2,gen.2)

Rasmus Lauridsen (S10.1,gen.9)

Rasmus Munck af Rosenschöld (A40,gen.2)

René (fornavn) (A10.1,gen.2)

Rikke (fornavn) (A11,gen.1)

Rikke (fornavn) (A10.3,gen.2)

Rikke Grønborg Jørgensen (A40,gen.2)

Robert Steiness (A10.1,gen.3)

Ronnie Madsen (A30.3,gen.2)

Rosa Revelius Madsen (A30.1,gen.4)

Rose Marie Herling (A01.1.gen.2)

Ruben (fornavn) (A10.1,gen.2)

Rune (fornavn) (A11,gen.1)

S

Sanne Andersen (A10.1,gen.2)

Sanne Andersen (A10.1,gen.2)

Sara Kirstine Stavning (V10.2,gen.10)

Sasha Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Severine Amalie Bering (V10.2,gen.10)

Sidsel Kirstine Madsdatter (S10.4,gen.7)

Signe Engby Jensen (A01.2.gen.2)

Sille Elmbæk Olsen (A10.2,gen.1)

Simon Andersen (X20.1,gen.6)

Simon Brostrup Matros (X20.2,gen.7)

Simon Christensen (X20.2,gen.9)

Simon Krogh Nielsen (A10.2,gen.2)

Simone Gaj Nielsen (A30.2,gen.2)

Simone Trøstrup Svenningsen (A10.2,gen.1)

Sofia (fornavn) (A30.1,gen.1)

Sofie Bossen (A50,gen.2)

Sofie Frederikke Bruun Sørensen (A10.1,gen.1)

Sofie Vad (A60.2,gen.2)

Sofus Thorup (A10.2,gen.1)

Solveig Nielsen (A50,gen.4)

Sonja Carola Nielsen (A30.1,gen.4)

Sonny (fornavn) (A40,gen.1)

Søren (fornavn) (A30.3,gen.3)

Søren Andersen (V10.1,gen.15)

Søren Christensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Søren Christian Christense Kjær (V10.5,gen.7)

Søren Eskildsen (T10.2,gen.10)

Søren Fløe Grønborg (A40,gen.1)

Søren Gaj Nielsen (A30.2,gen.3)

Søren Hansen (T10.2,gen.7)

Søren Hansen Spangsberg (T10.2,gen.10)

Søren Høyer (V10.1,gen.10)

Søren Jensen (T20.1,gen.13)

Søren Jensen Brostrup (X20.2,gen.7)

Søren Jørgensen (S20.2,gen.9)

Søren Knudsen (S20.3,gen.6)

Søren Madsen (S10.4,gen.7)

Søren Mortensen (T10.2,gen.10)

Søren Mortensen (T20.2,gen.8)

Søren Mortensen Spangsberg (T10.2,gen.9)

Søren Nielsen (T10.1,gen.7)

Søren Nielsen (T10.1,gen.7)

Søren Nielsen Esbjerg (T10.1,gen.11)

Søren Nielsen Øle (T10.1,gen.11)

Søren Olesen (T10.2,gen.9)

Søren Sørensen (T10.2,gen.9)

Søren Sørensen (T20.1,gen.11)

Søren Sørensen Spangsberg (T10.2,gen.8)

Steen Andersen (A30.3,gen.3)

Steen Engby Jensen (A01.2.gen.3)

Steffen Frederik Grønborg (A40,gen.3)

Stine Bossen (A50,gen.2)

Stine Grønborg Jørgensen (A40,gen.2)

Susanne (A01.2.gen.3)

Sussie (A11,gen.1)

Suzanne Forsyth Jørgensen (A01.1.gen.2)

Svend Frandsen (V20.1,gen.10)

Svend Svendsen (V20.1,gen.9)

Svend Winther (V10.1,gen.20)

T

Tage Andersen (A30.3,gen.4)

Tanja (fornavn) (A30.3,gen.2)

Terkel Christensen (S10.1,gen.7)

Thomas Andersen (V10.1,gen.11)

Thomas Bruun (A10.2,gen.2)

Thomas Jensen (T10.1,gen.13)

Thomas Madsen (S20.4,gen.10)

Thomas Madsen (S20.4,gen.8)

Thomas Madsen (T10.1,gen.10)

Thomas Madsen (T10.1,gen.14)

Thomas Thomsen (T10.1,gen.7)

Thyge (fornavn) (T20.1,gen.14)

Thyra Magrethe Elisabet Madsen(V10.5,gen.6)

Tilde Elmbæk Olsen (A10.2,gen.1)

Tina (fornavn) (A30.3,gen.2)

Tina Derving Sørensen (A10.2,gen.2)

Tina Revelius Christensen (A30.1,gen.2)

Tina Svenningsen (A10.2,gen.2)

Tom Hjort Pedersen (A30.1,gen.3)

Tonny Bruun Nielsen (A10.1,gen.3)

Tonny Klinck Hansen (A60.2,gen.3)

Tony Axelsson (A30.1,gen.3)

Tora Axelsson (A30.1,gen.4)

Torben Andersen (A30.3,gen.3)

Torben Christensen Torbensen (A10.2,gen.3)

Torben Christensen Torbensen (A10.2,gen.4)

Trine Eskildsen (A30.3,gen.2)

Troels Engby Jensen (A01.2.gen.2)

Troels Winther (V10.1,gen.19)

U

Ulla Revelius Madsen (A30.2,gen.4)

Ulrik Bundgård Larsen (A10.1,gen.2)

Ulrik Fonnesbæk (A60.2,gen.2)

V

Valborg (A10.1,gen.4)

Valdemar Pedersen Søgaard (A11,gen.4)

Viggo Bruun Nielsen (A10.1,gen.4)

Vincent (fornavn) (A40,gen.1)

W

Winnie Nedergaard (A30.2,gen.2)

Å

Aage Revelius Madsen (A30.1,gen.5)

 

 

 


Registrerede familiemedlemmer:

  Familiedata generation 1 til 6 385  
  Mit Bruunske ophav 149  
  Mine Spangsbergske rødder 269  
  Min Mormors familie 24  
  Morfars fine aner 197  
  I alt 1024  

 

 

Til toppen